قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

فروشگاه طب سنتی-خرید دیگ سنگی-خرید دیزی سنگی-خرید زعفران-خرید دمنوش

فروشگاه طب سنتی-خرید دیگ سنگی-خرید دیزی سنگی-خرید زعفران-خرید دمنوش

09011363601 - 09151246243 تمام روزهای هفته
فقط از طریق تلگرام

خواص آبگوشت تهیه شده در دیزی سنگی

خواص دیزی سنگی مشهدی (آبگوشت سنتی)

دیزی,دیزی لند,دیزی ایرانشهر,دیزی سنگی,طرز تهیه دیزی در ظرف سفالی,بهترین دیزی سنگی مشهد,ظرف دیزی سنگی,رستوران دیزی,دیزی سنگی مشهد,دیزی سنگی تهران,دیزی سرا,دیگ سنگی,دیگ سنگی مشهد,دیزی سرای مشهد,فواید دیزی,فواید دیزی سنگی,خواص دیگ سنگی,خواص دیزی,قیمت دیزی,قیمت دیزی سنگی,خواص دیزی سنگی,ترمیم ترک دیزی سنگی,ترک دیزی سنگی,آماده سازی دیگ سنگی,آماده سازی دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی در تهران,خرید دیزی,تعمیر دیزی سنگی,تعمیر دیزی,آبگوشت دیزی سنگی,طرز تهیه آبگوشت دیزی,فروش ظرف دیزی سنگی,فروش دیزی سنگی,فروش دیزی,فروشگاه دیزی سنگی,فروشگاه دیزی سنتی,خواص دیزی آبگوشت,کالری دیزی,خواص دیزی برای کودکان,طب سنتی,طب اسلامی,همه چیز درباره دیزی سنگی,مزایای دیزی,مزایای دیزی سنگی,مزایای دیزی سنتی,فروشگاه دیزی,خواص دیزی سنتی,دیزی مشهدی,خواص دیزی مشهدی

با خرید دیزی سنگیآبگوشت سنتی ) حدود ۱۲۰۰ کیلو کالری انرژی که در خود دارد به شرطی که در دیزی سنگی مشهدی پخته شود در صورت اضافه کردن دنبه حداقل ۵۰۰ کالری دیگر به عدد فوق افزوده می شود و با تقسیم کردن آن به تعداد ۴، به هر نفر ۳۰۰ کیلو کالری و در صورت چرب بودن به میزان ۴۵۰ کیلو کالری انرژی می رسد. ولی مقدار کالری جذب شده فقط به همین جا ختم نمی‌شود زیرا نانی که با این غذا صرف می‌شود، حداقل ۴۰۰ کیلو کالری انرژی دارد و با مصرف سبزی خوردن و سالاد ۱۰۰ کیلو کالری دیگر نیز اضافه خواهد شد.

دیزی,دیزی لند,دیزی ایرانشهر,دیزی سنگی,طرز تهیه دیزی در ظرف سفالی,بهترین دیزی سنگی مشهد,ظرف دیزی سنگی,رستوران دیزی,دیزی سنگی مشهد,دیزی سنگی تهران,دیزی سرا,دیگ سنگی,دیگ سنگی مشهد,دیزی سرای مشهد,فواید دیزی,فواید دیزی سنگی,خواص دیگ سنگی,خواص دیزی,قیمت دیزی,قیمت دیزی سنگی,خواص دیزی سنگی,ترمیم ترک دیزی سنگی,ترک دیزی سنگی,آماده سازی دیگ سنگی,آماده سازی دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی در تهران,خرید دیزی,تعمیر دیزی سنگی,تعمیر دیزی,آبگوشت دیزی سنگی,طرز تهیه آبگوشت دیزی,فروش ظرف دیزی سنگی,فروش دیزی سنگی,فروش دیزی,فروشگاه دیزی سنگی,فروشگاه دیزی سنتی,خواص دیزی آبگوشت,کالری دیزی,خواص دیزی برای کودکان,طب سنتی,طب اسلامی,همه چیز درباره دیزی سنگی,مزایای دیزی,مزایای دیزی سنگی,مزایای دیزی سنتی,فروشگاه دیزی

● نخود و لوبیا، منبع پروتئین گیاهی
می‌دانید که این مواد غذایی در دسته خانواده حبوبات جای می‌گیرند و تأمین‌کننده پروتئین های گیاهی هستند. مطالعات درباره خواص آنها نشان می دهد که خوردن حدود ۱۰۰ گرم لوبیای قرمز تأمین کننده ۱۶ درصد از نیاز روزانه به پروتئین خانم‌ها و ۱۴ درصد از نیاز آقایان و ۳۳ درصد از نیاز روزانه به فیبر است. البته چون تمامی ‌اسیدهای آمینه ضروری را ندارند، بهتر است با منابع دیگر پروتئین از جمله گوشت‌ها و یا غلات استفاده شوند. فقط یادتان باشد که حبوبات دارای پروتئینی به نام لکتین است که با حرارت دیدن از بین می‌رود و در صورتی که نپخته مصرف شوند، می‌توانند در مصرف‌کننده ایجاد تهوع و اسهال کنند بنابراین باید آنها را به طور کامل پخت و سپس میل کرد. با وجود اینکه این گروه غذایی، پتاسیم قابل‌ ملاحظه‌ ای دارند اما لوبیا دارای مقادیر بیشتری بوده بنابراین اگر فشار خون دارید، بهتر است انواع مختلف لوبیا را مصرف کنید.

● سیب‌زمینی، غله شیرین
این غله نشاسته‌ ای که پرانرژی است و علت کالری‌ اش به وجود کربوهیدرات فراوان آن برمی‌گردد، سرشار از بتاکاروتن و یا پیش ساز ویتامین a است بنابراین بچه‌های کم غذا می‌توانند از آن برای افزایش کالری وعده‌شان استفاده کنند اما آنهایی که اضافه وزن و چربی دارند بهتر است از خوردن آن صرف‌ نظر کنند زیرا به راحتی وزن‌شان را بالا خواهد برد.

● گوشت ماهیچه، لبریز از آهن
یکی از علت های لذیذ بودن این قسمت از گوشت، چرب بودن آن است بنابراین خوردن آن برای کسانی که مشکل چربی دارند و یا چاق هستند، توصیه نمی‌شود. اما این ماده غذایی منبع آهن با جذب بالاست، به طوری که با خوردن ۱۰۰ گرم از آن ۲ گرم آهن قابل جذب دریافت خواهد شد و به شرط اینکه در دیزی سنگی یا همان دیگ سنگی پخته شود. البته می‌توانید به جای گوشت گوسفند که چربی و انرژی بیشتری دارد، از گوشت گوساله استفاده کنید که از نظر میزان دریافت پروتئین و سایر مواد معدنی مانند روی و ویتامین b۱۲ تفاوتی ندارد. جالب است بدانید که مطالعات نشان داده‌اند، خوردن گوشت قرمز به خاطر داشتن تمامی‌ اسیدهای‌ آمینه، تأمین‌کننده نیاز پروتئینی شما هستند و به این ترتیب خوردن آن به بچه‌ های کم غذا و کلیه افرادی که اشتهای کمی‌ دارند توسط دیزی سنگی مشهدی، توصیه می‌شود.

دیزی لند,دیزی,دیزی ایرانشهر,طرز تهیه دیزی در ظرف سفالی,همه چیز درباره دیزی سنگی,بهترین دیزی سنگی مشهد,ظرف دیزی سنگی,رستوران دیزی,تعمیر دیزی سنگی,دیزی سنگی مشهد,دیزی سنگی تهران,دیزی سرا,دیگ سنگی,دیگ سنگی مشهد,مزایای دیزی,دیزی سرای مشهد,فواید دیزی,فواید دیزی سنگی,خواص دیگ سنگی,خواص دیزی برای کودکان,کالری دیزی,خواص دیزی,قیمت دیزی,قیمت دیزی سنگی,مزایای دیزی سنتی,خواص دیزی سنگی,ترمیم ترک دیزی سنگی,آماده سازی دیگ سنگی,ترک دیزی سنگی,طب سنتی,آماده سازی دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی,فروشگاه دیزی,خرید دیزی سنگی در تهران,خرید دیزی,فروشگاه دیزی سنگی,خواص دیزی سنتی,تعمیر دیزی,آبگوشت دیزی سنگی,دیزی سنگی,طرز تهیه آبگوشت دیزی,فروش ظرف دیزی سنگی,فروش دیزی سنگی,فروش دیزی,فروشگاه دیزی سنتی,خواص دیزی آبگوشت,طب اسلامی,مزایای دیزی سنگی,دیزی مشهدی,خواص دیزی مشهدی

● پیاز، دشمن کلسترول
همان‌ طور که بارها و بارها گفته‌ ایم این سبزی آنتی‌اکسیدان زیادی دارد اما وجود پتاسیم در این سبزی آن را به یک گزینه خوب برای فشارخونی‌ها تبدیل کرده است. می‌دانید که پیاز دارای فلاونوییدی به نام کوئرستین است که به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کند و از آنجا که آبگوشت با منابع غذایی که افزایش‌ دهنده کلسترول بد هستند، تهیه می‌شود، بهتر است به همراه دیزی سنگی سبزی میل شود تا به این ترتیب چربی خون افزایش پیدا نکند بنابراین چه بهتر که به همراه دیزی سنگی تان از پیاز خام استفاده کنید و یا در تهیه سالادتان از آن بهره ببرید.

● با این غذا بخورید
از آنجا که هم دیزی سنگی چرب است و هم حبوباتش باعث سنگین شدن وعده غذایی‌تان می‌شود، خوردن آن به همراه ترشی به هضم غذایتان کمک می‌کند. اما می‌توانید به همراه آن سالاد شیرازی و یا سبزی خوردن میل کنید تا به این ترتیب فیبر دریافتی وعده غذایی‌تان نیز بیشتر و زودتر تامین شود. در ضمن، بهترین نان توصیه شده با دیزی سنگی نان جوی خشک است زیرا هم فیبر زیادی دارد و هم نازک بوده. به علاوه، فراموش نکنید که وعده‌ تان را با یک لیوان دوغ ارگانیک و کم‌ نمک و بدون گاز تکمیل کنید.

● کهنگی و ماندگی
سعی کنید غذایتان را به اندازه نیاز بپزید و در صورت اضافه آمدن آبگوشت آب آن را برای تهیه سایر غذاها استفاده کنید و گوشت و مخلفاتش را کوبیده و یا در وعده‌های بعدی میل کنید یا در ظرف‌ های در‌دار محکم بسته و فریز کنید. فقط نکته‌ ای را که باید برای خوش طعم شدن آبگوشت‌ دیزی سنگی در نظر داشته باشید آن است که بعد از جوش آمدن غذایتان در ظرف را محکم ببندید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آبگوشت با بخار پخته شود و آبش تبخیر نشود و نیازی به چند بار افزودن آب به دیزی سنگی نباشد.

● اگر چاق هستید
بهتر است از تلیت کردن نان در آب آبگوشتتان خودداری کرده و به یک‌ باره مخلفات آن را به همراه کمی‌ نان جو میل کنید و با خوردن یک بشقاب سبزی خوردن و سالاد فیبر وعده غذایی‌ تان را نیز افزایش دهید.

● اگر کم‌خونی دارید
از آنجا که انواع لوبیاها منبع آهن گیاهی هستند، بهتر است به جای نخود از آنها در کنار گوشت استفاده کنید. به علاوه بهتر است نوشیدنی همراه غذای‌تان شربت آب‌لیموی تازه باشد. در ضمن، سیب‌ زمینی‌ هایتان را هم بعد از پخت پوست بگیرید چونکه آهن زیر پوست این سبزی نشاسته‌ای است و می‌تواند آهن دریافتی وعده‌ تان را به خوبی افزایش دهد.

● اگر نقرس دارید
این غذا به هیچ عنوان برای شما خوب نیست، مگر آنکه از مقدار کمی گوشت مرغ استفاده کرده باشید و به جای حبوبات از کلیه میوه‌ های تازه مثل «به» استفاده کنید چونکه خوردن میوه‌ های خشک نیز مانند آلو و گوجه می‌ تواند زمینه‌ های افزایش اسیداوریک را در بدن شما افزایش دهد.

دیزی,دیزی ایرانشهر,طرز تهیه دیزی در ظرف سفالی,دیزی سرای مشهد,همه چیز درباره دیزی سنگی,بهترین دیزی سنگی مشهد,ظرف دیزی سنگی,رستوران دیزی,تعمیر دیزی سنگی,طرز تهیه آبگوشت دیزی,فروش دیزی سنگی,دیزی سنگی مشهد,دیزی سنگی تهران,خواص دیزی آبگوشت,دیزی سرا,دیگ سنگی,قیمت دیزی,فروش دیزی,دیگ سنگی مشهد,مزایای دیزی,فواید دیزی,فواید دیزی سنگی,خواص دیگ سنگی,خواص دیزی برای کودکان,کالری دیزی,خواص دیزی,مزایای دیزی سنتی,طب اسلامی,مزایای دیزی سنگی,خواص دیزی سنگی,ترمیم ترک دیزی سنگی,آماده سازی دیگ سنگی,دیزی لند,طب سنتی,آماده سازی دیزی سنگی,قیمت دیزی سنگی,خرید دیزی سنگی,فروشگاه دیزی,خرید دیزی سنگی در تهران,خرید دیزی,فروشگاه دیزی سنگی,خواص دیزی سنتی,ترک دیزی سنگی,تعمیر دیزی,آبگوشت دیزی سنگی,دیزی سنگی,فروش ظرف دیزی سنگی,فروشگاه دیزی سنتی,دیزی مشهدی,خواص دیزی مشهدی

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :