قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

صنایع دستی و صنایع سنگی مشهد|دیزی سنگی|ظرف سنگی|قابلمه سنگی

صنایع دستی و صنایع سنگی مشهد|دیزی سنگی|ظرف سنگی|قابلمه سنگی

09151246243 - 00989011363601 تمام روزهای هفته (24/7)
Contact by Telegram or WhatsApp
تماس از طریق تلگرا م
Contact Us By WhatsApp & Telegram 09151246243 00989011363601

اطلاعات جامع هپاتیت A و روشهای درمان گیاهی

درمان هپاتیت با طب سنتی و اطلاعات جامع هپاتیت A ،تشخیص هپاتیت A،درمان هپاتیت A از طریق داروی گیاهی

درمان هپاتیت با طب سنتی ، ویروس هپاتیت آ ، ویروس هپاتیت A

هپاتیت a,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,

هپاتیت a,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت با طب سنتی,

هپاتیت آ هپاتیت A = يرقان عادی

هپاتیت A یک بیماری ویروسی است که از طریق آب و غذای آلوده منتقل می شود. این بیماری معمولا خود به خود بهبود یافته و عوارض دراز مدت کبدی ندارد.

عامل این بیماری ویروس هپاتیت A می‌باشد که در کبد تکثیر یافته و از طریق مدفوع دفع می‌شود.

غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,

درمان گیاهی هپاتیت A با استفاده از گیاهان دارویی :

از گیاهان مفید در بیماری های کبدی مانند هپاتیت می توان به آرتیشو ، لبو ، قاصدک ، شیرین بیان و خارمریم اشاره کرد.

هپاتیت یک واژه ی کلی به معنای التهاب کبد است که غالبا منشاء ویروسی دارد. از آنجایی که تمام موادی که وارد بدن می ‌شوند در کبد متابولیزه شده و پاکسازی خون از تمام سموم بر عهده ی کبد می ‌باشد، در زمان ابتلا به هپاتیت، بدن باید به نحوی تغذیه شود که کار اضافه ‌ای به کبد تحمیل نگردد.

همچنین بی ‌اشتهایی و مشکلات گوارشی که از عوارض تمام انواع هپاتیت است، می ‌تواند زمینه‌ ساز بروز سوء تغذیه و در نتیجه افت عمکلرد سیستم ایمنی و طولانی شدن دوره بیماری و تبدیل شدن هپاتیت حاد به مزمن گردد.

غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت با طب سنتی,

در حقیقت برای هپاتیت درمان اختصاصی زیادی وجود ندارد و در موارد هپاتیت مزمن B و C نیز که از آلفا – اینترفرون و یا داروهای ضدالتهابی کورتیکواستروئیدی استفاده می ‌شود.

رعایت رژیم غذایی برای کنترل سرعت پیشرفت بیماری و عوارض کورتیکواستروئیدها نظیر افزایش قند، افزایش چربی و فشار خون بالا موثر است.

مواد غذایی گیاهی مفید برای كبد

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,عرقیات مفید برای هپاتیت,

آرتیشو

مصرف آرتیشو یا همان کنگر فرنگی برای درمان هپاتیت قدمت زیادی دارد. این گیاه به جهت دارا بودن غلظت زیاد کافئویلکوینیک اسید، از کبد محافظت كرده و به بهبود وضعیت آن کمک می ‌کند. همچنین این ماده به جریان صفرا از کبد کمک می‌کند. در واقع عدم حرکت صفرا از کبد به سمت کیسه صفرا خطر زیادی برای کبد خواهد داشت.

شیرین ‌بیان نیز به تقویت جریان صفرا، سم ‌زدایی از کبد و تقویت اثر اینترفرون کمک می ‌کند، البته مصرف طولانی ‌مدت آن در مبتلایان به فشار خون بالا باید با احتیاط باشد.

آرتیشو را می ‌توان به صورت خام در سالاد و همچنین پخته استفاده نمود، البته باید آبی که آرتیشو در آن پخته می ‌شود نیز مصرف شود، زیرا بیشتر ترکیبات مفید آرتیشو در آب حل می‌ شوند. تهیه آرتیشو با روغن زیتون ترکیب مناسبی برای کبد است.

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,

لبو

لبو نیز از زمان ‌های قدیم برای درمان بیماری ‌های کبد استفاده می ‌شده، رنگدانه قرمز این گیاه به نام بتاسیانین به فرآیند سم ‌زدایی و خروج سموم از کبد کمک می ‌کند.

درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت با طب سنتی

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت a,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,

قاصدک

قاصدک یکی از بهترین درمان ‌ها برای کبد شناخته شده است و باعث افزایش سطح گلیکریزین در خون می‌ شود. ریشه این گیاه حاوی مقدار زیادی پروتئین، پکتین، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B1 (تیامین) و آهن است. به ‌علاوه تاکسانین موجود در این گیاه تاثیرات زیادی در بهبود عملکرد کبد دارد و به تقویت جریان صفرا، کاهش التهاب کبد، التهاب مجاری صفراوی و بهبود سریع کبد کمک می‌کند.

 

شیرین بیان

شیرین ‌بیان نیز به تقویت جریان صفرا، سم ‌زدایی از کبد و تقویت اثر اینترفرون کمک می ‌کند، البته مصرف طولانی ‌مدت آن در مبتلایان به فشار خون بالا باید با احتیاط باشد، زیرا مصرف بیش از ۳ گرم در روز باعث افزایش سدیم و تجمع آب می‌ شود.

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,

خارمریم

گیاه خارمریم (Silybum marianum (L.) Gaertn) گیاهی یک یا دو ساله از تیره کاسنی است که دانه های آن متابولیت های ثانویه و ارزش دارویی بالایی، خصوصا در درمان بیماری های کبدی دارد. ترکیبات اصلی آن مخلوطی از فلانولینگان ها است که سیلیمارین نامیده می شود. در کشورهای مختلف فرآورده های فراوانی از عصاره حاصل از میوه های این گیاه عرضه شده است و این گیاه از پُر مصرف ترین گیاهان دارویی در جهان به شمار می آید.

مصرف آرتیشو یا همان کنگر فرنگی برای درمان هپاتیت قدمت زیادی دارد.

این گیاه به جهت دارا بودن غلظت زیاد کافئویلکوینیک اسید، از کبد محافظت كرده و به بهبود وضعیت آن کمک می ‌کند

بخشی از گیاه که برای خواص درمانی استفاده می شود دانه است و ماده ی موثر درمانی آن سیلیمارین نامیده می شود. مهم ترین کاربرد درمانی این گیاه اثر محافظتی روی کبد است که در مطالعات حیوانی و انسانی نیز گزارش شده است.

درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت با طب سنتی

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت a,

خار مریم

در مطالعات بالینی متعددی مصرف سیلیمارین در درمان بیماری کبدی مانند سیروز، هپاتیت ویروسی و سمی مزمن، کبد چرب و التهاب مجرای صفرا موثر بوده است که دلیل آن را خواص آنتی اکسیدانی این ماده می دانند. سیلیمارین سلول های کبد را در برابر هرگونه آسیب نابود کننده حاد یا مزمن محافظت می کند.

همچنین در کاهش کلسترول خون، افزایش سیستم ایمنی بدن، درمان انواع سرطان، کاهش عوارض جانبی در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی برای سرطان و سنگ کیسه صفرا نیز اثرات جالب توجهی دارد.

استفاده از این گیاه در درمان بیماری های کبدی پیشینه ای ۲۰۰۰ ساله دارد و امروزه به کمک فناوری های جدید، بار دیگر در نقش داروی هپاتیت ظاهر شده است.

 

بهترین آنتی ‌اكسیدان ‌های محافظ كبد

 • مواد غذایی گیاهی غنی از آرژنین: سیر، پیاز، آناناس، مارچوبه، کلم، خیار، کاهو، انبه، موز، هلو و جو
 • مواد غذایی گیاهی غنی از ویتامین C: سیر، پیاز، فلفل ، پرتقال، نارنگی، کدو حلوایی ، لیمو ترش ، هویج ، زردآلو ، آلو ، سیب زمینی ، اسفناج و انگور
 • مواد غذایی گیاهی غنی از کاتچین: جو دو سر، زیتون، هلو و توت فرنگی
 • مواد غذایی گیاهی غنی از اپی کاتچین: چای سبز ، هلو و انگور
 • مواد غذایی گیاهی حاوی گلوتاتیون: سیر، لوبیا سبز ، سیب زمینی، اسفناج و ذرت

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,

چگونگی انتشار ویروس هپاتیت A

معمولاً از طریق خوردن آب و غذایی که قبلاً با مدفوع بیمار آلوده شده اند، منتقل می‌شود.

در اکثر نقاط دنیا این بیماری از طریق نوشیدن آب آلوده منتقل می‌شود (به دلیل نقص در سیستم آب و فاضلاب) اما از طریق خوردن میوه و سبزیجات خام (که با آب آلوده آبیاری شده و شسته نشده باشند) و یا غذاهایی که کاملاً پخته نشده باشند نیز منتقل می‌شود.

در صورتی که آشپز و دیگر تهیه‌کنندگان غذا، به هپاتیت A مبتلا باشند و پس از اجابت مزاج بدون شستن دست‌های خود به تهیه غذا مبادرت ورزند، کسانی که از آن غذا استفاده کنند، امکان ابتلا به هپاتیت A را دارند.

همچنین نشستن دست‌ها پس از تعویض پوشک بچه و خوردن میوه‌ و سبزیجات نشسته که با فاضلاب آبیاری شده‌اند همگی شانس ابتلا به هپاتیت A را افزایش می‌دهند.

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,

در مهدکودک‌ها امکان بروز ناگهانی بیماری زیاد است چرا که ممکن است کودکان به مدفوع خود دست زده و سپس اشیا و اسباب‌بازی‌هایی که اطفال دیگر از آنها استفاده می‌کنند را لمس نمایند.

ویروس هپاتیت A به ندرت از طریق خون منتقل می‌شود و انتقال این ویروس از طریق عرق و ادرار صورت نمی‌گیرد.

برخی از افراد فکر می‌کنند ابتلا به هپاتیت A شانس ابتلا به ایدز را بالا می‌برد. در حالی که هیچ گونه ارتباطی به ایدز نداشته و شانس ابتلا به آن را افزایش نمی‌دهد.

 

دوره سرایت بیماری هپاتیت A (بیماری‌زایی)

علائم ۵۰-۱۵ روز (۷-۲ هفته) و بطور متوسط ۳۰ روز پس از ورود ویروس به بدن بروز می‌نمایند. مدفوع و ترشحات بدن ۲ هفته قبل از بروز علائم بالاترین میزان ویروس را دارا می‌باشند. در این زمان بیشترین امکان انتقال ویروس وجود دارد. اما پس از بروز علائم نیز احتمال انتقال ویروس وجود دارد.

غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,

پیشگیری هپاتیت A

واکسن هپاتیت A مؤثرترین راه پیشگیری از هپاتیت A می‌باشد و اگر هر دو نوبت آن تزریق شود ۱۰۰-۹۴% ایمنی ایجاد خواهد کرد. بطور معمول در کشور ما واکسیناسیون علیه هپاتیت A صورت نمی‌گیرد.

 

توجه به نکات زیر جهت پیشگیری از هپاتیت A الزامی است :

 • در منزل قبل از طبخ غذا و بعد از هر بار اجابت مزاج دست‌های خود را با آب و صابون بشوئید.
 • ظرف‌ها را با آب داغ و محلول پاک‌کننده کاملاً تمیز نمائید.
 • به کودکان خود بیاموزید که اسباب بازی های خود (خصوصاً اسباب و وسایل مشترک با کودکان دیگر) را به دهان نبرند.
 • اگر به پاکیزگی آب و غذایی شک دارید از مصرف آن بپرهیزید.

 

در مرکز نگه‌داری اطفال (مهد کودک ها) کارکنان باید به نکات زیر توجه نمایند :

 • استفاده از دستکش پلاستیکی یک بار مصرف هنگام تعویض پوشک کودک
 • شستن دست‌ها و تعویض دستکش‌ها قبل از این که اقدام به تعویض پوشک کودک دیگری نمایند
 • تمیز کردن بدن کودک هنگام تعویض پوشک

 

تشخیص زودرس هپاتیت A

در صورتی که به هپاتیت A مبتلا نشده‌اید و یا واکسن آن را دریافت نکرده‌اید چنانچه احتمال آلوده شدن با ویروس هپاتیت A را می‌دهید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. چرا که دریافت ایمونوگلوبولین در ۲ هفته اول تماس با ویروس از بروز علائم هپاتیت A جلوگیری می‌نماید.

انجام واکسیناسیون برای کارکنان بیمارستان‌ها، رستوران‌ها و مهدکودک‌ها به صورت معمول توصیه نمی‌شود و چنانچه شاهد بروز ناگهانی هپاتیت A باشیم، افراد در معرض خطر باید یک دوز ایمونوگلوبولین دریافت نمایند.

غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,

علائم هپاتیت A

علائم بیماری معمولاً در فاصله بین ۱۵ تا ۵۰ روز (بطور متوسط ۲ الی ۷ هفته) پس از ورود ویروس هپاتیت A به بدن ایجاد می‌شود. علائم معمولاً خفیف بوده و غالباً افراد متوجه آن نمی‌شوند (خصوصاً در کودکان کمتر از ۶ سال). در کودکان بزرگ‌تر و بالغین علائم اولیه شبیه به بیماری‌های درگیرکننده معده می‌باشد و عبارتند از :

 • احساس خستگی زیاد
 • تب
 • درد عضلانی
 • سردرد
 • درد ناحیه فوقانی راست شکم زیر دنده‌ها (محل قرارگیری کبد)
 • حالت تهوع
 • بی‌اشتهایی و کاهش وزن
 • یرقان (زرد شدن پوست بدن و سفیدی چشم) که گاهی همراه با تیره شدن ادرار و بیرنگ شدن مدفوع می‌باشد و در کودکان و نوجوانان کمتر شیوع دارد.

علائم هپاتیت A معمولاً ۲ هفته به طول می‌انجامد و پس از بروز علائم ،ویروس‌های موجود در مدفوع بیمار کاهش یافته و شانس انتقالشان به دیگران خیلی کم می‌شود.

 

کی به پزشک مراجعه کنم؟

 • در صورتی که فرد مبتلا به هپاتیت A ، دچار کم‌آبی شدید ثانویه به استفراغ و یا عدم تحمل مایعات گشته و یا علائم نارسایی کبد را نشان داد سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

 

علائم نارسایی کبد :

 • تحریک‌پذیری و بیقراری زیاد
 • عدم توانایی فکر کردن صحیح
 • خواب آلودگی زیاد
 • از دست دادن هوشیاری
 • تورم صورت ،دستها، شکم و پاها
 • خونریزی از بینی ،دهان، مقعد (شامل خون در مدفوع) و خونریزی زیر پوستی

 

پیگیری:

هپاتیت A معمولاً بدون ایجاد عارضه بهبود می یابد و نیاز به پیگیری ندارد. اما حتماً به پزشک مراجعه نمایئد تا مشخص شود که نوع هپاتیت شما A بوده است، زیرا تمام انواع هپاتیت در شروع علائم یکسانی دارند. با یک آزمایش خون می‌توان نوع هپاتیت (A-B-C) را تشخیص داده و از انتقال آن به دیگران جلوگیری نمود.

غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان طبیعی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,

آزمون های تشخیصی هپاتیت A ، درمان هپاتیت آ با طب سنتی :

گرفتن تاریخچه پزشکی و انجام معاینات دقیق تا حدود زیادی می‌تواند در تشخیص هپاتیت A کمک‌کننده باشد. سؤالاتی که معمولاً پزشک از شما می‌پرسد عبارتند از :

 • به کجا سفر کرده‌اید؟
 • آیا خود و یا فرزندانتان ساعاتی از روز را در مهدکودک می‌گذرانید؟
 • آیا با فرد مبتلا به هپاتیت A زندگی می‌کنید؟

 

اگر امکان ابتلای شما به هپاتیت A وجود داشته باشد باید آزمایش خون انجام دهید تا عملکرد کبد و التهاب آن مشخص شود. در آزمایش شما موارد زیر درخواست می‌گردد :

 • بیلی‌روبین: افزایش بیلی‌روبین مطرح کننده هپاتیت است.
 • آلبومین: کاهش میزان آلبومین مطرح کننده هپاتیت و دیگر مشکلات کبدی است.
 • زمان پروترومبین (PT): که عبارت است از مدت زمانی که طول می‌کشد تا خون منعقد شود که اگر غیرطبیعی باشد مطرح کننده مشکل کبدی است.
 • آنزیم آلانین آمینوترانسفراز (ALT): در بیماری‌ها و آسیب‌های کبدی بالا می‌رود.
 • آنزیم آسپارتات آمینوترانسفراز (AST): در بیماری‌های قلبی و کبدی بالا می‌رود.
 • آنزیم آلکالین فسفاتاز (ALP): مقادیر بالای ALP مطرح کننده آسیب کبدی است.
 • لاکتات دهیدروژناز (LDH) : بسیاری از بیماری‌ها سبب افزایش LDH می‌شوند.

آزمایشات دیگر جهت تشخیص هپاتیت A نیز معمولاً انجام می‌شود. اگر آزمایشات فوق التهاب کبد را مطرح سازند، آنتی‌بادی ضدویروس هپاتیت A در خون شما اندازه‌گیری می‌شود که اگر این آنتی‌بادی وجود داشته باشد مطرح کننده ابتلا به هپاتیت A می‌باشد و اگر علت هپاتیت شما، ویروس هپاتیت A نبود پزشک به ویروس هپاتیت B و C وابشتاین بار ویروس (عامل بیماری موترنوکلئوز عفونی) شک خواهد کرد و برای تشخیص آنها آزمایشات لازم را درخواست می‌نماید.

 

درمان هپاتیت A ، درمان هپاتیت آ با طب سنتی :

اکثراً هپاتیت A خود به خود بهبود می یابد و احتیاجی به درمان ندارد. استراحت در منزل و خوردن غذاهای مناسب و نوشیدن مقدار کافی آب، می‌تواند به روند بهبودی شما کمک نماید.

ویروس هپاتیت A معمولاً باعث درگیری کبد به مدت طولانی نمی‌شود و بیش از ۹۹% بیماران بهبود می‌یابند. درموارد نادری بیماری پیشرونده کبد منجر به نارسایی برق‌آسای (فولمیننت) کبد می‌شود که ممکن است منجر به مرگ شده و یا نیاز به دریافت پیوند کبد باشد.

غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت,

مراقبت از هپاتیت A در خانه ، درمان هپاتیت آ با طب سنتی :

مراقبت‌های خانگی در بهبود علائم و جلوگیری از انتشار بیماری به دیگران مؤثر می‌باشد:

 • کاهش فعالیت‌ها و متناسب کردن آن با سطح توان خود : استراحت طولانی در بستر نیز می‌تواند روند بهبودی شما را به تأخیر اندازد. دائماً در بستر استراحت نکنید. فعالیت خود را با نیاز و توان جسمانی خود تنظیم کنید. از حضور در محل کار یا مدرسه اجتناب کنید مگر این که سطح کار شما متناسب با وضعیت جسمانی شما باشد. از ورزش‌های سنگین بپرهیزید. رفته رفته که بهبود می‌یابید به تدریج به کار معمول خود بازگردید چرا که شروع کردن سریع فعالیت‌های قبلی می‌تواند سبب بیمار شدن مجدد شما شود.
 • تغذیه مناسب : علی‌رغم بی‌اشتهایی سعی کنید تغذیه کافی و مناسبی داشته باشید و وعده‌های غذایی را در تعداد بیشتر و حجم‌ کمتر میل کنید معمولاً حالت تهوع با گذشت روز بدتر می‌شود. لذا سعی کنید وعده اصلی را در صبح خورده و بقیه وعده‌ها سبک‌تر شود. پزشکان معمولاً رژیم پر پروتئین – پرکالری را پیشنهاد می‌کنند. اما اگر مبتلا به حالت تهوع هستید سعی در حفظ تعادل رژیم غذایی (متناسب با تمایل و اشتهای خود) نمائید.
 • از کم آب شدن بدن خود بپرهیزید : حفظ میزان آب بدن خصوصاً اگر استفراغ می‌کنید بسیار مهم است. اگر بیش از ۲ بار در یک روز استفراغ کرده‌اید حتماً به پزشک یا اورژانس مراجعه نمائید. مقدار کافی آب بنوشید. در صورت تحمل می‌توانید از آب میوه و گوشت نیز استفاده کنید (چرا که این‌ موادکالری نیز دارند). می‌توانید از نوشیدنی‌های انرژی‌زای ورزشی استفاده کنید که سبب جبران مواد معدنی و الکترولیت‌هایی که طی استفراغ از دست داده‌اید می‌شوند. برخی از افراد مبتلا به هپاتیت A دچار استفراغ، تهوع و کم آب شدن بدن می‌شوند که در صورت شدید بودن علائم نیاز به بستری در بیمارستان و دریافت مایعات وریدی و دارو جهت کنترل علائم فوق دارند.
 • اجتناب از الکل و داروها : هپاتیت متابولیسم الکل و برخی داروها را مختل کرده و سبب تشدید و یا تضعیف اثر آنها در بدن می‌شود. همچنین الکل و برخی داروها سبب آسیب کبدی می‌شوند. در صورتی که از هر گونه دارو از جمله داروی گیاهی استفاده می‌کنید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • کنترل خارش بدن: در صورت داشتن خارش با پزشک خود مشورت نمائید تا دارو های ضد خارش برای شما تجویز شود.
 • جلوگیری از گسترش و انتقال ویروس: آگاه کردن افرادی که با شما زندگی کرده و یا رابطه جنسی دارند از این که شما مبتلا به هپاتیت A هستیدبسیار مهم است چراکه اگر این افراد در مدت ۲ هفته از تماس با شما ایمونوگلوبولین دریافت کنند در پیشگیری از هپاتیت A و یا کاهش علائم آن مؤثر خواهد بود. دستان خود را بعد از اجابت مزاج و تعویض پوشک و قبل از تهیه غذا با آب و صابون شستشو دهید.

غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,غذای مفید برای هپاتیت,عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت,

منابع:

 • ماهنامه ی دنیای تغذیه – لادن گیاهی، دانشجوی دکترای تغذیه دانشگاه وین
 • سلامت نیوز – دکتر طاهره حسن لو، عضو هیات علمی موسسه تحقیقات بیوتکنولوژی کشاورزی

 

پایان مقاله / The End

 

عرقیات مفید برای هپاتیت,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,درمان طبیعی هپاتیت,غذای مفید برای هپاتیت a,درمان هپاتیت طب سنتی,غذای مفید هپاتیت,غذاهای مفید برای هپاتیت a,درمان گیاهی هپاتیت a,عرقیات مفید برای هپاتیت a,غذای مفید هپاتیت a,هپاتیت a,درمان هپاتیت آ با طب سنتی,غذای مفید برای هپاتیت,درمان قطعی هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,درمان هپاتیت a,درمان هپاتیت با طب سنتی,غذاهای مفید برای هپاتیت,درمان گیاهی هپاتیت,

دمنوش

شربت سنتی

عرقیجات

محصولات ارگانیک

فروشگاه محصولات ارگانیک

عرقیات

داروهای گیاهی

فروشگاه دیزی سنگی

فروشگاه خاویار

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :

آی آر ارگانیک فروشگاه صنایع دستی و صنایع سنگی سوغات کوهسنگی مشهد

فروشگاه صنایع دستی و صنایع سنگی آی آر ارگانیک سوغات مشهد

بررسی، انتخاب، مشاوره قبل از خرید ظروف سنگی به صورت آنلاین

دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,سوغات مشهد

دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,

ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,

دیزی سنگی و دیگ سنگی کوهسنگی سوغات مشهد ظرف سنگی ظروف آشپزی,قابلمه سنگی,دیزی اصفهان,ظرف آشپزی,دیزی تبریز,دیزی شیراز,ظروف سنتی,دیزی تهران,کوهسنگی,تولیدی دیگ سنگی,تولیدی دیزی سنگی,تولیدی ظرف سنگی,تولیدی دیگچه سنگی,تولیدی هرکاره سنگی,تولیدی کوهسنگی,تولیدی دیگ سنگی کوهسنگی,تولیدی دیزی سنگی کوهسنگی,کارگاه تولیدی دیگ سنگی,کارگاه تولیدی دیزی سنگی,کارگاه تولیدی ظرف سنگی,کارگاه تولیدی دیگچه سنگی,کارگاه تولیدی هرکاره سنگی,کارگاه تولیدی کوهسنگی,کارگاه تولیدی دیگ سنگی کوهسنگی,کارگاه تولیدی دیزی سنگی کوهسنگی,کارگاه ظروف سالم,ظروف سالم,

کوهسنگی نام کوهی در مشهد است که در گذشته یکی از معادن این سنگ برای تهیه ظروف سنگی بوده است و امروزه به دلیل تبدیل به یکی از بزرگترین و زیباترین مکان های فرهنگی گردشگری در مشهد، دیگر از سنگ های این کوه برای تهیه ظروف سنگی استفاده نمی شود.

 

گستره ای از ظروف سنگی ، صنایع دستی و صنایع سنگی به وسعت خانه، آشپزخانه، رستوران، محل کار شما

صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,

آی آر ارگانیک بزرگترین فروشگاه صنایع دستی و صنایع سنگی سوغات مشهد در کشور، با گستره‌ای از ظروف سنگی کوهسنگی، دیزی سنگی کوهسنگی، تزیینات سنگی کوهسنگی، دکوری سنگی کوهسنگی، دیگ سنگی کوهسنگی، ظرف آشپزخانه سنگی، ظروف آشپزخانه سنگی، قابلمه آشپزخانه سنگی، ظرف آشپزی سنگی، جهیزیه سنگی، دکوری سنگی، ظروف آشپزی سنگی و… برای تمام اقشار جامعه و با هر تعداد اعضاء خانواده، برای مشتریان خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی ظرف سنگی» را تداعی می‌کند.

طراحی رستوران,دیزی سنگی,خرید دیزی,ظرف آشپزی,خانه داری,ظروف سنگی,ظرف سنگی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,دیگ سنگی,خرید دیگ,صنایع سنگی,خرید ظرف,رستوران سنتی,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,دیزی تبریز,دیزی شیراز,ظرف سرطانزا,

«ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت»، «مشاوره پیش از خرید ظروف سنگی سوغات مشهد کوهسنگی از طریق تماس، پیامک یا فضای مجازی» و «تضمین اصل بودن کالا» چهار اصل اولیه است که فروشگاه ظرف سنگی آی آر ارگانیک از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این چهار اصل، همواره، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش صنایع دستی و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.

صنایع دستی,صنایع سنگی,جهیزیه,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,رستوران سنتی,دکوری,سنگی,طراحی رستوران,شطرنج,شطرنج سنگی,بازی فکری

گستره‌ای به وسعت ظروف سنگی آشپزخانه شما.

دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,دیزی تبریز,دیزی شیراز,ظرف سرطانزا,خرید ظرف,رستوران سنتی,طراحی رستوران,دیزی سنگی,خرید دیزی,ظرف آشپزی,خانه داری,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظروف سنگی,ظرف سنگی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,دیگ سنگی,خرید دیگ,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,

آی آر ارگانیک به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی صنایع دستی مشهد و صنایع سنگی کوهسنگی سوغات مشهد و دیگ سنگی مشهد، ضمن اطمینان دادن اصالت تمامی کالاها، به شما اطمینان می‌دهد با قیمتی مناسب، محصولی باکیفیت از سوغات مشهد خریداری کنید. این فروشگاه توانسته با حذف واسطه، محصولات خود را مستقیم از کارگاه تولیدی دیگ سنگی / تولیدی دیزی سنگی به دست مصرف کننده برساند.

خانه داری,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,رستوران سنتی,طراحی رستوران,دیزی سنگی,خرید دیزی,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,دیزی تبریز,دیزی شیراز,ظرف سرطانزا,

دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,

بخشی از ظروف سنگی آی آر ارگانیک معدن کوهسنگی سوغات مشهد:

این محصولات سنگی و صنایع دستی سنگی و صنایع سنگی سوغات مشهد زیر را می توانید در فروشگاه اینترنتی ظرف سنگی آی آر ارگانیک تهیه کنید:

دیگ سنگی ، قابلمه سنگی ، دیزی سنگی ، هرکاره سنگی ، ظرف سنگی ، سوپ خوری سنگی

لوازم جانبی ظروف سنگی نظیر دستگیره ظرف دیزی سنگی و انبر دیگ سنگی

لیوان سنگی ، قندان سنگی ، هاون سنگی ، زعفران دم کن و زعفران ساب سنگی ، سماور سنگی ، اتو سنگی ، قلیان سنگی ، آسیاب سنگی ، هاون سنگی

ظروف سنگی دکوری شامل دیگ سنگی دکوری ساده، ظرف سنگی دکوری طرحدار، دیگ سنگی سوپ خوری طرحدار، ظروف سنگی پذیرایی، سرمه دان سنگی، آسیاب سنگی دستی، سرکو یا هاون سنگی، جا دستمال سنگی قلمکاری شده.

آی آر-ارگانیک، پس از آغاز فعالیت، توانسته با حذف واسطه ها و فروش مستقیم از کارگاه تولیدی دیگ سنگی / کارگاه تولیدی دیزی سنگی، علاوه بر قیمت خوب و کیفیت عالی، تحویل کالا را با ایمن ترین نوع حمل سفارش مشتری فراهم آورد.

تابلو سنگ,دکوری سنگی,بشقاب سنگی,کاسه سنگی,ظرف سنگی,رستوران سنتی,دیگ سنگی,کنده کاری,صنایع دستی,سوغات مشهد,تابلو مهر مادری,روز مادر,صنایع دستی,صنایع سنگی,جهیزیه,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,رستوران سنتی,دکوری,سنگی,طراحی رستوران

تابلو سنگ,دکوری سنگی,بشقاب سنگی,کاسه سنگی,ظرف سنگی,

ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,

ظرف آشپزخانه و ظروف آشپزخانه  همچنین قابلمه آشپزخانه و ظرف آشپزی و ظروف آشپزی ما، یک اثر هنری و هنر دست هنرمندان مشهد هستند، بنابراین علاوه بر استفاده می توانند دکوری و به عنوان دکور هم استفاده شوند. دیگر استفاده های این صنایع دستی و صنایع سنگی کوهسنگی مشهد، به جهت جهیزیه و به جهت استفاده در رستوران ها به عنوان ظروف کاربردی جهت زیبایی و لوکس تر شدن رستوران کاربرد دارند.

ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,

از کالای ایرانی و تولید ایرانی سوغات مشهد حمایت کنیم. برای تهیه این صنایع دستی سنگی وهنر دست مشهد و محصولات سنگی، اطلاعات بیشتر، مشاوره پیش از خرید دیزی سنگی یا هر سوال دیگر، با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۵۱۲۴۶۲۴۳

۰۹۰۱۱۳۶۳۶۰۱

 

stone pot , Persian stone pot , saffron , Persian saffron , best saffron , saffron grade one , stone dish , buy stone pot , buy saffron , buy Iranian saffron , buy Persian saffron

دیزی سنگی,خرید دیزی,دیگ سنگی,خرید دیگ,دیزی تهران,دیگ تهران,دیزی مشهد,دیگ مشهد,ظروف سنگی,ظرف سنگی,خرید ظرف,دیزی تبریز,دیزی شیراز,دیزی اصفهان,دیگ اصفهان,قابلمه سنگی,کوهسنگی,ظروف سالم,ظروف سنتی,ظرف طب سنتی,ظرف سرطانزا,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,صنایع دستی,صنایع سنگی,ظرف آشپزخانه,ظروف آشپزخانه,قابلمه آشپزخانه,ظرف آشپزی,ظروف آشپزی,هنر دست,جهیزیه,دکوری,خانه داری,رستوران سنتی,طراحی رستوران,